آخرین خبرها

سفرهای نوروزی ۱۰ درصد رشد داشت

رشد صعودی آمار سفرهای نوروزی همچنان ادامه دارد و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش آمار اقامت شبانه مسافران تا ۱۰ درصد خبر داده است.

به گزارش ایسنا، علی اصغر مونسان در جریان بازدید از استان کرمان اعلام کرد: از ۲۷ اسفندماه ۹۶ تا ۲ فروردین ماه ۹۷ حدود ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفرـ شب اقامت به‌ثبت رسیده است که نشان‌دهنده رشد ۱۰ درصدی است.

مسافرت

او گفت: در حال حاضر ستادهای خدمات سفر در استان‌های مختلف فعال‌اند و خوشبختانه ادارات کل ما و نیز استانداران، برای خدمت‌رسانی به گردشگران در تلاش‌اند و درخواست ما از همه هم‌وطنان این است که به‌هیچ‌عنوان در سفر تعجیل نکنند و با آرامش و ایمنی رانندگی کنند تا سفری امن داشته باشند.

گزارش‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد؛ سفرهای جاده‌ای با رسیدن به عدد پنج میلیون، اصلی‌ترین انتخاب مسافران نوروزی برای سفر به نقاط مختلف کشور هستند. با این حال رییس پلیس راهور ناجا روز گذشته از کاهش حوادث رانندگی بین ۴ تا ۵ درصد در نخستین روزهای سال ۹۷ خبر داد، اما گفت که ۴۰ درصد از این حوادث ناشی از واژگونی خودرو بوده است.

سازمان هواپیمایی کشوری نیز اعلام کرده که بیش از چهار میلیون مسافر در نوروز امسال با شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی سفر می‌کنند که این عدد در قیاس با سال قبل، افزایش ۱۰ درصدی را به همراه خواهد داشت. آخرین آمارهای وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد تا پایان روز دوم فروردین ماه، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از حمل و نقل هوایی استفاده کرده‌اند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*