آخرین خبرها

رشد ۶۵ درصدی گردشگران در مسکو

شهردار مسکو از افزایش شمار گردشگران در پایتخت روسیه خبر داد.

به گزارش ایسنا از اینترفاکس،سرگئی سوبیانین گفت: در چند سال اخیر مسکو چهره زیبای واقعی خود را به دست آورده و جریان گردشگری در پایتخت رشد داشته است.
وی افزود:در هفت ساله گذشته بیش از ۶۵ درصد ورود گردشگر به مسکو افزایش داشته که باعث رشد ۵۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد روبلی اقتصاد این شهر شده است.
سوبیانین تاکید کرد،مسکو هم‌اکنون به شهری تبدیل شده که در آن می‌توان گشت و گذار کرد، استراحت و تفریح کرد و یا جشن‌ها و سمینارهای بزرگ را برنامه‌ریزی و اجرا کرد.
به گفته شهردار مسکو ،ساخت مترو ،توسعه حمل و نقل عمومی و تجدید سازه‌های قدیمی و تمامی پارکینیگ‌های غیررایگان احداث شده بخش ضروری از کار در این کلان شهر است،هر چند خیلی از شهروندان از پرداخت هزینه‌های بالای پارکنیگ در مسکو گله دارند اما این هزینه‌های دریافتی برای طرح‌های عمرانی دو سال آینده در هر دوره صرف می‌شود.

57591578

وی خاطرنشان کرد،تنها در چند سال گذشته در کلان شهر میلیونی مسکو ۸۰۰۰ راننده تاکسی قانونی داشت اما امروز این تعداد بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی رسیده است.
شهردار مسکو در عین حال بزرگترین مشکلات پیش روی این کلان شهر را همچنان ترافیک گسترده،فقدان فضاهای عمومی کافی با توجه به رشد جمعیت ،نیاز مداوم به بهبود سلامت و آموزش شهروندان دانست.
مسکو پایتخت روسیه بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت شهرک‌های اطراف آن به بیش از ۱۶ میلیون نفر می‌رسد.
مسکو پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی و جز ۱۰ شهر پرجمعیت در جهان به شمار می‌رود که یکی از مقاصد مهم گردشگران خارجی است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*