آخرین خبرها

راه‌اندازی تقویم گردشگری ایران در فضای مجازی

تقویم گردشگری ایران با معرفی و امکان ثبت رویدادهای گردشگری در فضای مجازی راه‌اندازی شد، هرچند صفحه‌هایی از آن هنوز خالی است.

محمد محب خدایی ـ معاون گردشگری ـ‌ با اعلام این خبر به ایسنا، گفت: این تقویم فرصتی برای ثبت ایده‌ها و رویدادهای خلاقانه‌ی گردشگری است که قرار شده با مشارکت مردمی و ایده‌پردازها تکمیل و بروزرسانی شود

57563451

به گفته او، ایده‌پردازان و علاقمندان می‌توانند رویدادها و ایده‌های پیشنهادی خود را همراه با جزییات برنامه در سامانه‌ http://tourismcalendar.ir ثبت کنند تا پس از بررسی و تایید کارشناسان آن، در تقویم گردشگری در دسترس عموم قرار گیرد.

او تاکید کرد:‌ تنها همایش‌ها، رویدادها، ‌جشنواره‌ها و ایده‌هایی در این تقویم ثبت می‌شود که برنامه‌های آن مدون، مشخص و از سوی کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایید شده باشد.

علاوه‌بر امکان ثبت رویدادها، ایده‌ها و نوآوری‌ها دو بخش دیگر با عنوان جاذبه‌ها و نقشه رویدادهای گردشگری وجود دارد که با محوریت آن‌ها می‌توان مسیر یا مقصدی را برای سفر انتخاب کرد، هرچند که این صفحه‌ها در وب‌سایت تقویم گردشگری هنوز کامل نشده و بخش‌هایی از آن‌ مثل نقشه رویدادها خطا می‌دهد.

درادامه این خبر با آواپارسه همراه باشید

57563453

در تقویم گردشکری ایران تا کنون رویدادهایی با عناوین مرتبط و غیرمرتبط با موضوع گردشگری همچون جشنواره «اقوام ایرانی»، «خوارزمی»، «بادام زمینی»، «زیتون»، «دا» (ورزش‌های بومی محلی)، «غذا درمانی»، «کارآفرینی در حوزه کودک»، «غذاهای محلی ایران»، «ساختمان انرژی صفر»، «مدل سازی ریاضی در علوم مهندسی»، «چای و دمنوش گیاهی»، «مهارت‌های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه‌های عمومی»، «روشنایی، نورپردازی و چراغ‌های تزئینی»، «فیلم و موسیقی فجر» و «جشن یلدا» و همچنین همایش‌هایی چون «توسعه اقتصاد دریایی ایران»، «چالش‌ها و راهکارها»، «چشم‌اندازهای ارتباط علمی»، «ستون فقرات انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران»، «کنفرانس بین‌المللی معماری و ریاضیات»، «کنگره ملی آموزش عالی مهارت، فناوری و اشتغال» و «جشن نوروز»، ثبت شده است.

57563452

این رویدادها در انواع همایش، اقوام، تاریخی، کودکان، هنری، تجارت، اکوتوریسم، مذهبی، فناوری، غذایی، سلامت، دریایی، نمایشگاه، ورزشی، تفریحی و آموزشی دسته‌بندی شده است.

بخش جاذبه‌های گردشگری که به انواع طبیعی، تاریخی، فرهنگی، پزشکی، تجاری و مذهبی می‌پردازد، هنوز تکمیل نشده و قلعه رودخان، دره ستارگان قشم، دریاچه گهر، آبشار مارگون، روستای ابیانه، شهر باستانی حریره در کیش، آستان مقدس امام رضا (ع) فعلا تنها جاذبه‌هایی هستند که درباره‌شان اطلاعات ویکی‌پدیایی داده شده است.

معاون گردشگری به ایسنا گفت که این تقویم با ثبت برخی رویدادها، راه‌اندازی شده و به مرور مشارکتی با ثبت رویدادهای مردمی تکمیل می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*