معرفی دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

 

دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی جهت آموزش اصول و مبانی راهنمایی در تورهای داخلی و خارجی بوده و یکی از دوره های کوتاه مدت گردشگری زیر نظر  وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که در آن به مباحث مربوط به فرهنگ و تاریخ ایران پرداخته می شود. افرادی که تمایل دارند راهنمای تورهای تاریخی و فرهنگی شوند، با شرکت در این دوره آموزشی هرچه بیشتر با تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران زمین آشنا خواهند شد و اطلاعاتی جامع در مورد ایران کسب خواهند نمود.

لازم به توضیح است با توجه به این که اطلاعات آموزش داده شده در این دوره تنها در مورد ایران است و موضوعات مربوط به کشورهای مقصد در حد اشاره در بعضی مباحث پرداخته می شود ، فراگیران پیش از سفر به سایر کشورها می بایست اطلاعات کافی را در مورد آن کشور کسب کنند.

فعالیت و اشتغال در این حرفه بستگی زیادی به مهارت ها و توانایی های فردی هر شخص دارد.مسلما فراگیرانی که به صورت ذاتی احساس مسئولیت می کنند و از مهارتهای مختلفی برخوردار هستند شانس بیشتری برای ورود به بازار جهان گردی را دارند.

یک راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی برای برگزاری سفر حتما نیاز به کارت راهنمای تور مورد تایید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد زیرا با دریافت کارت، در صورت بروز حادثه، تحت پوشش بیمه قرار میگیرد.

علاقه مندان پس از گذراندن این دوره‌ و پذیرفته شدن در آزمون‌های داخلی و جامع، قادر به دریافت کارت تورلیدری خواهند بود و می توانند به عنوان راهنمای تور فعالیت کنند.

معرفی دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

نحوه دریافت کارت راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی(تورلیدری)

داوطلب برای اینکه بتوانید گواهینامه رسمی این دوره دریافت نماید باید در آزمون‌های مربوط به این دوره شرکت کرده و نمره قبولی دریافت کند.

آزمون‌های این دوره شامل موارد زیر است:

1-آزمون داخلی: آزمون پایان ترم موسسه که بعد از اتمام هر درس برگزار میگردد.

2-آزمون جامع : این آزمون زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت سراسری در مرداد و بهمن هر سال برگزار می شود

– لازم به ذکر است فراگیران در صورت عدم موفقیت در آزمون (در یک یا چند درس)، تنها تا ۲ بار دیگر امکان شرکت در آزمون‌های بعدی را خواهند داشت.

3-آزمون مصاحبه زبان خارجی : این آزمون زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود. آزمون زبان 2 بار در سال برگزار می‌شود و قبولی در آن از شروط دریافت گواهینامه پایان دوره می‌باشد.

توجه:

  • علاقه مندانی که با هیچ زبان خارجی آشنایی ندارند، می توانند زبان فارسی را انتخاب کنند

  • گواهی شرکت در دوره از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اعطا می شود و قابل ترجمه و استفاده در سایر کشورهاست.

دروس آزمون جامع

 Capture6

 

 

آیین نامه تحصیلی فراگیران پیشگامان آوا پارسه

 

مدت دوره: 7 الی 8 ماه

شهریه:

زمان برگزاری: شنبه ها ساعت 14 الی 18

شرایط لازم جهت ثبت نام

دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس(محدودیت رشته ندارد)

 

مدارک لازم جهت ثبت نام دوره راهنمایان ایرانگردی وجهانگردی:

1-چهار قطعه عکس 3*4

2- فتوکپی کارت ملی 2 برگ

3- فتوکپی شناسنامه ۲ سری (تمام صفحات)

4- فتوکپی مدرک تحصیلی ۲ برگ

 

قوانین آوا پارسه

حداکثر غیبت در هر کلاس درس یک جلسه ،غیبت مازاد بر حد مجاز موجب محرومیت از شرکت در امتحان درس مربوطه در همان ترم خواهد بود.

-موجه بودن غیبت با مدیریت و یا مسئول امور آموزشی مرکز است.

-دریافت نمره کمتر از 12 موجب مشروط شدن درآن درس میگردد.

-داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی برای دوره مدیریت فنی، تورلیدر و بوم گردشگری الزامی است ،در صورت عدم ارئه هیچگونه مدرکی داده نخواهد شد

معرفی دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

زمان صدور مدرک راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

پس از شرکت در کلاس ‏ها و کسب حداقل نمره قبولی در آزمون‏ داخلی، آزمون جامع، آزمون مصاحبه زبان انگلیسی و تکمیل کلیه مدارک، کارنامه فراگیران صادر شده و پرونده تکمیلی از سوی مؤسسه جهت صدور گواهینامه پایان دوره آموزشی به دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال می ‏گردد. بعد از صدور گواهینامه، فرد می ‏تواند برای دریافت کارت لیدری اقدام نماید.