آخرین خبرها

حضور باشکوه تبریز ۲۰۱۸ در بزرگترین آوردگاه گردشگری کشور

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری با هدف معرفی تبریز ۲۰۱۸ در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، «فرشاد رستمی» در آستانه برگزاری «یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران»، برگزاری این نمایشگاه و حضور با شکوه تبریز ۲۰۱۸ را در این مکان، فرصتی طلائی جهت معرفی هر چه با شکوه تر ظرفیت های گردشگری و هنری آذربایجان شرقی و تبریز دانست و گفت: یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران فرصتی مناسب جهت معرفی فرهنگ، هنر و جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی به بازدید کنندگان و نمایندگان بخش خصوصی داخلی و خارجی حوزه گردشگری خواهد بود.

تبریز 2018

وی با بیان این‌که در این نمایشگاه مساحتی بالغ بر ۴۰۰ متر مربع به غرفه های تبریز و استان آذربایجان شرقی تخصیص داده شده است، عنوان کرد: غرفه ویژه تبریز ۲۰۱۸، غرفه آشپزی و ارائه غذاهای سنتی استان، رستوران سیار و آلاچیق ویژه عشایر استان در این فضا مستقر خواهند شد.

وی با اشاره بر این‌که غرفه تبریز ۲۰۱۸ با مشارکت و همکاری ارزنده شهرداری تبریز به ارائه برنامه های متنوع خود خواهد پرداخت، اظهار کرد: به منظور معرفی هر چه با شکوه تر تبریز ۲۰۱۸، به طور مستمر برنامه های متنوع فرهنگی و هنری اعم از آشپزی و ارائه غذاهای سنتی آذربایجان، ورکشاپ های صنایع دستی در رشته های بافته های داری، سفال، سرامیک، کفش و نگارگری ایرانی، برنامه مجسمه های متحرک و همچنین اجرای آیین های سنتی و موسیقی زنده توسط گروه های موسیقی در طول ایام برگزاری این نمایشگاه اجرا خواهد کرد.

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی گفت: با استقرار آلاچیق عشایری منطقه آذربایجان در محوطه این نمایشگاه، به معرفی توانمندهای روستایی در جذب گردشگر و ترویج بوم گردی تاکید خواهد شد.

وی با تأکید بر این‌که برگزاری برنامه های غرفه تبریز ۲۰۱۸ در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، با مشارکت ویژه بخش خصوصی همراه خواهد بود، ادامه داد: بخش خصوصی یکی از بازوان اصلی اجرایی اهداف تبریز ۲۰۱۸ است که در این نمایشگاه نیز در کنار نهادهای دولتی به معرفی ظرفیت های آذربایجان شرقی خواهد پرداخت و در همین زمینه بسته های سفر به مقصد تبریز و آذربایجان توسط دفاتر مسافرتی استان توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار توزیع بسته های راهنمای سفری آذربایجان، وب کیوسک های مستقر در این نمایشگاه به ارائه اطلاعات جامعی در خصوص هتل ها، دفاتر مسافرتی و خدماتی و همچنین ظرفیت های گردشگری تبریز و استان خواهند پرداخت.

رستمی با اشاره به این‌که رویداد تبریز ۲۰۱۸ جایگاه ویژه ای در یازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران خواهد داشت، افزود: تعدادی از شرکت های دانش بنیان و فناوری محور حوزه گردشگری به معرفی نرم افزارها و اپلیکیشن های خود خواهند پرداخت.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از سوم الی ششم بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور غرفه ویژه تبریز ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*