آخرین خبرها

بازدید بیش از ۵ میلیون گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی فارس در سال گذشته

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس مدعی شد که بیش از ۵ میلیون گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی این استان طی سال ۹۶ بازدید کرده‌اند.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، مصیب امیری گفت: تعداد ۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۴ گردشگر ایرانی و خارجی طی سال ۹۶ از اماکن تاریخی و فرهنگی تحت مدیریت این اداره در فارس بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سال ۹۶ در مقایسه با سال قبل از آن ۱۰ درصد رشد بازدید کننده را شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: از تعداد کل بازدیدکنندگان ۴ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۹۰۳ نفر ایرانی بوده‌اند.

امیری تعداد گردشگران خارجی که سال ۹۶ از مراکز تاریخی و فرهنگی فارس بازدید کرده‌اند را ۴۲۵ هزار و ۱۹۱ نفر اعلام و اضافه کرد: گردشگران خارجی عمدتا از آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و چین به ایران سفر کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: سال گذشته هم مجموعه‌ تاریخی فرهنگی حافظیه با یک میلیون و ۴۸۱ هزار و  ۷۱۹ نفر بیشترین تعداد بازدید را به خود اختصاص داده است.

امیری تصریح کرد: بعد از حافظیه، مجموعه تاریخی فرهنگی سعدی با ۹۱۳ هزار و ۸۶۹ نفر، میراث جهانی تخت جمشید با ۹۱۳ هزار و ۵۱۵ نفر، ارگ کریم خان زند با ۵۲۰ هزار و۲۶۷ نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با ۴۰۵ هزار و  ۶۱۲ نفر بازدید کننده، در رده‌های بعدی قرار دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*