آخرین خبرها

انتخاب پوکت به عنوان دومین ساحل برتر جهان

 اخیرا نشریه معتبر اخبار و گزارشات ایالات متحده و جهان (US News & World Report)، که یکی از معتبر ترین نشریات در زمینه اقتصاد و تجارت در دنیاست، جزیره پوکت تایلند را به عنوان دومین ساحل برتر جهان معرفی کرد.

 

مقامات جزیره توریستی پوکت در کشور رنگارنگ تایلند، در حال جشن گرفتن برای جایزه دریافتی جدیشان هستند، چرا که آن ها جایزه دومین ساحل برتر جهان را دریافت کرده اند. این جزیره همچنین ستایش اکثر رسانه های گردشگری جهان را به خاطر ماسه های سفید رنگ، آب های لاجوردی و صخره های آهکی اش بر انگیخته است. این نشریه بین المللی نام “تکه ای از بهشت بر روی زمین” را بر این جزیره گذاشته است. هر سال میلیون ها گردشگر از اروپا، آمریکا و سایر نقاط آسیا به پوکت سفر می کنند.

آقای یوتاساک سوپاسورن (Yuthasak Supasorn)، مسئول مستقیم گردشگری تایلند در رابطه با وضعیت گردشگری این جزیره و جایزه دریافتی گفت:

تمامی مسئولان گردشگری پوکت از جمله سرمایه گذاران و سهام داران آن باید به خاطر این دستاورد به خود افتخار کنند. چرا که ما به عنوان دومین ساحل زیبا و برتر در کل جهان شناخته شده ایم. همه ما خیلی خوشحال هستیم که توانستیم این عنوان را به خودمان اختصاص دهیم. اینکه همچین نشریه معتبر و مهمی این جایزه را به ما تقدیم کرده است، خوشحالی ما را دو چندان می کند.

این اولین بار نیست که جزیره پوکت جوایزی را به خاطر سواحلش دریافت می کند. درگذشته هم چندین و چند جایزه معتبر از سوی جوامع مختلف بین المللی به پوکت اهدا شده است. بنابراین، به نظر می رسد تمامی برنامه ریزی ها در این جزیره درست بوده و باعث شده اند که پیشرفت گردشگری در آن مداوم باشد. مسئولان این جزیره می گویند که به تلاش هایشان ادامه خواهند داد و با دریافت چند جایزه سرد نمی شوند. این مکان همچنین به یکی از بهترین مکان های دنیا برای ورزش قایق رانی بادبانی تبدیل شده و هر سال ورزشکاران بسیاری برای شرکت در مسابقات بین المللی قایق رانی به پوکت سفر می کنند. همچین رویدادهایی، موجبات جذب گردشگر بیشتر به جزیره را هم فراهم کرده اند.

تصویر مرتبط

 

در میان تمام جاذبه های افسون گری که این جزیره دارد، غذاهای محلی مشهور آن چیز دیگری هستند. دومین ساحل برتر جهان در سال ۲۰۱۵ توسط سازمان یونسکو به عنوان یکی از برترین مناطق جهان برای گردشگری غذا انتخاب شد. غذاهای محلی این جزیره در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، جوایز بین المللی دریافت کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*