آخرین خبرها

آمارهای گردشگری در سال ۲۰۱۶

به گزارش مدیریت ایده های گردشگری (IranTIM) سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در گزارش اخیر خود تحت عنوان «توریسم هایلایتز نسخه ۲۰۱۷» که همه ساله منتشر می شود، به بررسی جزئیات گردشگری بین المللی جهان در سال ۲۰۱۶ پرداخته است.dr20170901_110514-768x472

  • طبق این گزارش، افزایش تعداد مقاصد گردشگری در سرتاسر جهان با ایجاد اشتغال و شرکت ها، درآمدهای صادراتی و توسعه زیرساختی، به عاملی کلیدی در پیشرفت اجتماعی-اقتصادی تبدیل شده است.
  • گردشگری در طی شش دهه گذشته، توسعه و تنوع را تجربه کرده است و یکی از بزرگترین و سریع ترین بخش های اقتصادی جهان می باشد. علاوه بر مقاصد محبوب و سنتی در اروپا و آمریکای شمالی، مقاصد جدید بسیاری نیز بوجود آمده اند.
  • علیرغم شوک های گاه و بی گاه، گردشگری در طول زمان رشد بی وقفه ای داشته است که نشان از نیرومندی و توان ارتجاعی و بازیابی این بخش اقتصادی دارد. تعداد گردشگران بین المللی ورودی در جهان از ۲۵ میلیون نفر در سال ۱۹۵۰ به ۲۷۸ میلیون نفر در سال ۱۹۸۰، ۶۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ و ۱ میلیارد و ۲۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.
  • به همین ترتیب، میزان دریافتی های مقاصد جهان از گردشگری بین المللی از ۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۵۰ به ۱۰۴ میلیارد دلار در سال ۱۹۸۰، ۴۹۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۰ و ۱۲۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ جهش داشته است.
  • گردشگری، طبقه اصلی و عمده در تجارت بین المللی خدمات است. افزون بر درآمد مقاصد، خدمات حمل و نقل مسافران بین المللی (ارائه شده به افراد غیرمقیم) ۲۱۶ میلیارد دلار از صادرات (خدماتی) را در سال ۲۰۱۶ ایجاد کرد و بدین ترتیب مجموع ارزش صادراتی گردشگری را به ۱۴۰۰ میلیارد دلار (میانگین روزانه ۴ میلیارد دلار) رساند.
  • در سال ۲۰۱۶ گردشگری بین المللی ۷ درصد از صادرات جهانی کالا و خدمات را به خود اختصاص داد که نسبت به سال ۲۰۱۵، یک درصد افزایش یافته است. گردشگری در طی ۵ سال گذشته، سریع تر از تجارت جهانی رشد یافته است.
  • گردشگری به عنوان طبقه ای صادراتی در جهان، پس از مواد شیمیایی و سوخت، در جایگاه سوم قرار می گیرد. محصولات خودروسازی و مواد غذایی در رده های بعدی جای دارند. گردشگری در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، برترین طبقه صادراتی محسوب می شود
  • هتلداری جهانگردی پیشگامان آوا پارسه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*