آخرین خبرها

اخبار حوزه گردشگری

آیا جاذبه‌های گردشگری ایلام منجر به جذب توریست می‌شوند؟

مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری گفت: جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر استان ایلام  نیازمند تاسیسات زیربنایی و توسعه‌ای در زمینه گردشگری برای جذب توریست و گردشگران است. به گزارش ایسنا، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در جلسه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، با بیان اینکه برگزاری این جلسات کمک می‌کند که مسائل و مشکلات حوزه گردشگری مطرح شود و در جهت رفع موانع بکوشیم، ... ادامه مطلب »

دل نگرانی‌های گردشگران خارجی از حمل و نقل داخلی

یک کارشناس گردشگری گفت: بر اساس نظرسنجی ‌ها یکی از دل نگرانی‌های عمده گردشگران خارجی در کشور ایران حمل و نقل داخلی است با اینکه توریست‌ها اصفهان را دوست دارند، اما واقعا در زمینه حمل و نقل با مشکل مواجه هستیم نه خودروهای درستی داریم و نه رانندگی‌های ناوبرها بر اساس مقررات راهنمایی و رانندگی است. محمد زاهدی در نشست ... ادامه مطلب »

رشد بی‌سابقه گردشگری جهان در نیمه اول سال ۲۰۱۷

گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری حاکی از رشد متوسط ۶ درصدی گردشگری بین‌المللی در چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال گذشته میلادی است. بر اساس این گزارش که طبق آمار و ارقام حد فاصل بین ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شده، گردشگری بین‌المللی علاوه‌بر رشد ۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال ... ادامه مطلب »

گردشگران چه کشورهایی برای درمان به ایران سفر می‌کنند؟

دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت اعلام کرد: گردشگرانی از عراق، جمهوری آذربایجان،ارمنستان و حوزه خلیج فارس بیشترین مراجعان درمانی به ایران در یک سال گذشته بوده‌اند. محمدعلی فیاضی با اشاره به فعالیت قانونی ۳۵ موسسه گردشگری سلامت در ایران، گفت: سال گذشته ۱۰۵ هزار تبعه‌ی خارجی از طریق این موسسه‌ها در سامانه وزارت بهداشت، ثبت اطلاعات شده‌اند. این گردشگران که ... ادامه مطلب »

ساخت نخستین مینی ورلد Mini World خاورمیانه در ملایر

نخستین طرح گردشگری بین المللی مینی ورلد (MINI WORLD) خاورمیانه یا پنجره ای به سوی جهان در ملایر در حال ساخت است.  در این پروژه ۱۳۸ اثر تاریخی، ملی و جهانی چون برج ایفل، آرامگاه حافظ، تخت جمشید، برج پیزا، سی و سه پل وجود دارد. این پروژه چهارمین مینی ورلد جهان است که پس از کشورهای ژاپن، بلژیک و ... ادامه مطلب »

اولین مجموعه زمستانی تفریحی ایران در کیش ساخته می شود

اولین مجموعه زمستانی تفریحی ایران به زودی در جزیره ی زیبای کیش، مجموعه ای تفریحی گردشگری زمستانی ساخته می شود که به عنوان اولین مجموعه تفریحی زمستانی در ایران می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود صنعت گردشگری ایران داشته باشد. اولین مرحله از ساخت این مجموعه، در بهار سال ۱۳۹۷ شروع می شود. با جزییات این خبر همراه آواپارسه باشید: جزیره ی زیبای کیش به زودی ... ادامه مطلب »

بزرگترین شهر جنگلی جهان در چین ساخته می‌شود

کشور چین قصد دارد برای مقابله با آلودگی هوا، بزرگترین شهر جنگلی جهان را با حداقل ۴۰ هزار درخت و یک میلیون پوشش گیاهی بسازد.به دنبال تصمیم ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حذف آمریکا از موافقت‌نامه آب و هوای پاریس و افزایش نگرانی‌ها درباره آینده کره زمین، کشور چین تصمیم دارد تا شهری جنگلی بسازد که بتواند با این حجم از‌ آلودگی‌ها مقابله کند. ... ادامه مطلب »

شرکت هواپیمایی کویت لغو ممنوعیت حمل لپ تاپ را از پروازهای خود لغو کرد

ممنوعیت همراه داشتن لپ تاپ در کابین هواپیما در پروازها از مقصد کویت به آمریکای شرکت هواپیمایی کویت ایرویز لغو شد. شرکت هواپیمایی کویت ایرویز در بیانیه‌ای اعلام کرد: بعد از آنکه نهاد امنیتی حمل و نقل آمریکا محدودیت حمل وسایل الکترونیکی در داخل هواپیما را لغو کرد مسافران می‌توانند در پروازها از فرودگاه بین‌المللی کویت به مقصد آمریکا وسایل الکترونیکی شخصی خود را همراه ... ادامه مطلب »

شهر تاریخی یزد ثبت جهانی شد

شهر تاریخی یزد که یکی از بزرگ ترین شهرهای خشتی جهان است به عنوان اولین شهر تاریخی ایران و بیست و دومین اثر کشور در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت  حدود ۹ سال است که پرونده شهر تاریخی یزد در لیست میراث موقت جهانی قرار دارد اما امروز در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی بالاخره اسم این ... ادامه مطلب »

از صدور رایگان پروانه هتل در تبریز تا مذاکره با اسپانیایی ها برای هتل سازی در ایران

صدور رایگان پروانه ساخت هتل در تبریز و مذاکره با اسپانیایی ها برای هتل سازی در ایران، مهم ترین اخبار هفته گذشته صنعت هتل کشورمان بودند. بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت، شهردار تبریز اعلام کرد که صدور پروانه ساخت هتل در این شهر به مناسبت برگزاری رویداد تبریز ۲۰۱۸ رایگان انجام خواهد شد. همچنین معاون بین‌الملل ... ادامه مطلب »