آخرین خبرها

اخبار حوزه گردشگری

ثبت مهارت «مسگری» طبس در فهرست میراث معنوی

مسئول حوزه پژوهش اداره‌کل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از ثبت مهارت مسگری(مس چکشی) شهر طبس خراسان‌جنوبی در فهرست میراث معنوی خبر داد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، «سیداحمد برآبادی» اظهار کرد: مسگری یکی از حرفه‌­های سنتی است که در آن صنعتگر با چکش کاری روی مس با ابزارهای مختلف، ... ادامه مطلب »

تاثیر خانه های دوم در صنعت گردشگری

گردشگری خانه های دوم جزئی از صنعت گردشگری به حساب می آید که می تواند با برنامه ریزی اصولی و مناسب و شناسایی مزیت ها و محدودیت های آن، نقش مؤثری در توسعه این مناطق و در نتیجه توسعه ملی و تنوع بخشی به اقتصاد ملی بر عهده داشته باشد. به گزارش ایسنا، آزاده خراسانی دانشجو کارشناسی ارشد رشته جغرافیا ... ادامه مطلب »

راندمان گردشگری ایران چقدر است؟

معاون گردشگری کشور گفت: راندمان سالانه گردشگری ایران نسبت به ظرفیت کلِ جاذبه‌ها، ۳۵ تا ۴۰ درصد است، برای همین یکی از استراتژی‌های اصلی، ارتقاء این راندمان است. «محمد محب خدایی» با بیان این که راندمان گردشگری در مقاطع زمانی مثل نوروز، ۱۰۰ درصد می‌شود، اما مهم تداوم جریان گردشگری در کشور است، به ایسنا گفت: باید بررسی کنیم که چرا این راندمان ... ادامه مطلب »

زلزله مانع سفر خارجی‌ها به کرمانشاه نشد

زلزله غرب کشور نه تنها گردشگرانی که زمانی به ایران سفر کرده‌اند را به همدردی واداشت، بلکه برخی گردشگران خارجی که برنامه‌ی سفرشان به مقصد کرمانشاه و غرب ایران بود نیز از ادامه این سفر منصرف نشده‌اند. سیدهادی شیرازی، دبیر جامعه تورگردانان ایران پس از پرس‌وجو از آژانس‌هایی که درحال اجرای تورهای گردشگری در ایران هستند، گزارشی از آخرین وضعیت تورهای ... ادامه مطلب »

رشد ۶۵ درصدی گردشگران در مسکو

شهردار مسکو از افزایش شمار گردشگران در پایتخت روسیه خبر داد. به گزارش ایسنا از اینترفاکس،سرگئی سوبیانین گفت: در چند سال اخیر مسکو چهره زیبای واقعی خود را به دست آورده و جریان گردشگری در پایتخت رشد داشته است. وی افزود:در هفت ساله گذشته بیش از ۶۵ درصد ورود گردشگر به مسکو افزایش داشته که باعث رشد ۵۵۰ تا ۶۰۰ ... ادامه مطلب »

مسجد جامع و حمام تاریخی سرخه مرمت شدند

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه گفت: کار مرمت دو اثر تاریخی در این شهرستان به پایان رسید. به گزارش ایسنا، «بهمن اخلاقی» با اعلام این خبر افزود: کار مرمت مسجد جامع و حمام بیرون دژ واقع شهرستان سرخه‌ به پایان رسید. وی گفت: اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه با همکاری هیئت امنای این بناهای تاریخی، ... ادامه مطلب »

موزه لوور به امارات می‌رود

شعبه موزه معروف لوور فرانسه در کشور امارات و با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این موزه روز شنبه (۱۱ نوامبر) و با حضور «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه به عنوان مهمان ویژه افتتاح خواهد شد و امیدوار است با نمایش صدها اثر هنری و ارزشمند، گردشگرانی از سراسر جهان جذب ... ادامه مطلب »

افزایش ۱۲ درصدی بازدید از اماکن گردشگری فارس ‌در سال جاری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس از رشد ۱۲ درصدی بازدید گردشگران از اماکن گردشگری در فارس طی هفت ماه گذشته خبر داد. ‌‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، مصیب امیری گفت: امسال تعداد بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس به مرز ۴ میلیون نفر رسیده است. مدیرکل میراث فرهنگی فارس ... ادامه مطلب »

افزایش ۵۵ درصدی گردشگران خارجی روستای میمند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان از افزایش ۵۵ درصدی گردشگران خارجی روستای صخره‌ای میمند شهربابک خبر داد. به گزارش ایسنا، «محمود وفایی» با اشاره به افزایش شمار گردشگران داخلی و خارجی روستای صخره‌ای میمند، افزود: این افزایش ۵۵  درصدی گردشگران نسبت به سال‌های گذشته دور از انتظار نبود که خوشبختانه اتفاق افتاد. وی اظهار کرد: با ثبت جهانی ... ادامه مطلب »

کتاب راهنمای گردشگری ایران در آلمان با ضمیمه بهشت‌های پنهان!

آلمانی‌ها به تازگی کتاب راهنمای گردشگری ایران را با معرفی مقاصد جدید و بکر منتشر کرده‌اند که پیش‌تر در دیگر کتاب‌های راهنما به آن‌ها اشاره‌ای نشده بود. بهمن جلیلی ـ فعال گردشگری و مدیر موزه مردم‌شناسی عشایری سوباتان ـ در این‌باره بهایسنا گفت: این کتاب را «پیتر کِربر» ـ کارمند بازنشسته سفارت آلمان در ایران ـ به زبان آلمانی منتشر کرده که ... ادامه مطلب »