آخرین خبرها

بایگانی نویسنده: admin

چرا به سفر می‌رویم؟

«تخفیف‌های ویژه در اقامت» و «آشنایی با فرهنگ و مردم» از اصلی‌ترین و مهم‌ترین انگیزه‌های مسافران امروز جهان در انتخاب مقصد است، اما جز این‌ها عوامل دیگری هم در سفر مردم نقش دارد. به گزارش ایسنا، تحقیق «تریپ ادوایز» از ده‌ها هزار مسافر و هتلدار در سراسر جهان به یافته‌هایی درباره‌ی انگیزه‌های سفر و دلایل انتخاب مقصد رسیده که مشخص ... ادامه مطلب »

دستور رییس‌جمهور برای ایجاد سفرهای ارزان در نوروز

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دستور رییس جمهور برای ایجاد سفرهای ارزان قیمت در ایام نوروز خبر داد.  به گزارش ایسنا، علی اصغر مونسان در  رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز ۹۷ که ۲۳ اسفند ماه با حضور وزیر راه، ریییس سازمان اورژانس و فرمانده ناجا برگزار شد، گفت: از حدود دو ماه پیش ستاد تسهیلات نوروزی برنامه‌های ... ادامه مطلب »

اطلاعیه تعطیلات نوروزی

5

استادان، دانشجویان و مراجعان گرامی: پیشاپیش فرا رسیدن نوروز باستان، یادمان ارزشمند نیاکان فرهیخته خود را شادباش می گوییم. در ضمن آخرین روز فعالیت موسسه در سال جاری تا پایان زمان اداری روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۲۴ خواهد بود. شروع کار موسسه در سال ۱۳۹۷ از روز سه شنبه مورخ ۱۴ فروردین می باشد. جهانگردی هتلداری پیشگامان آوا پارسه.   ادامه مطلب »

درهای مدارس به روی غیرفرهنگی‌ها باز می‌شود؟

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: اجازه اسکان نوروزی مسافران و غیرفرهنگیان در مدارس به اختیار استانداران گذاشته شد. به گزارش ایسنا، علی‌اصغر مونسان در پی درخواست برخی استان‌ها برای تجدید نظر در تصمیمی که برای اجاره مدارس به فرهنگیان در نوروز گرفته شده، با توجه به شرایط اقتصادی برخی از اقشار جامعه و از سوی دیگر محدودیت ... ادامه مطلب »

شهرهای غربی مازندران سرشار از پدیده‌های جذاب برای گردشگری

وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستان‌های جنگلی، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و به‌ویژه نزدیکی کوه، دریا و جنگل غرب مازندران را به‌عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح کرده است. *وجود مثلث طلایی عاملی در جذب گردشگر در شهرهای غربی مازندران «سینا نحوی» کارشناس و لیدر تورهای ... ادامه مطلب »

تاریخ های پایان کلاس های سال ۹۶

1111

  تاریخ های پایان کلاس های سال ۹۶ به شرح ذیل می باشد: ۱-راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی شنبه ۹۶/۱۲/۱۹   ۲-راهنمایان بلدهای محلی شنبه ۹۶/۱۲/۱۹ ۳-مدیریت فنی دفاتر مسافرتی یکشنبه ۹۶/۱۲/۲۰   ۴- آشپزی ایرانی و فرنگی دوشنبه ۹۶/۱۲/۲۱   ۵- مدیریت هتلداری سه شنبه ۹۶/۱۲/۲۲   ۶-کارشناسی چهارشنبه ۹۶/۱۲/۱۶   ادامه مطلب »

چمدان چرخ‌دار یا کوله‌پشتی؟

مسافران حرفه‌ای یا آن‌هایی که تقریبا روزهای زیادی از سال را در سفر سپری می‌کنند، تکلیف روشنی با خود دارند که وسایلشان را چطور آسان و با کمترین دردسر جابه‌جا کنند، اما هستند افرادی که پیش از هر سفر بر سر دوراهی چمدان یا کوله‌پشتی قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا، مقصد همیشه عاملی تعیین کننده در انتخاب چمدان یا کوله پشتی ... ادامه مطلب »

گشایش ۵۳ دوره نمایشگاه ITBبرلین

پنجاه و سومین دوره از برگزاری نمایشگاه ITB برلین از ۱۶ تا ۲۰ اسفند برگزار می شود. این نمایشگاه به عنوان مهمترین نمایشگاه بازرگانی سفر فرصت تجاری ویژه ای برای عرضه کنندگان جهانی خدمات گردشگری است. آناهید نیوز- بیش از ۹۰درصد از شرکت کنندگان در این نمایشگاه اظهار رضایتمندی کرده اند. در نمایشگاه برلین در سال های گذشته بیش از  ۸۵۰ ... ادامه مطلب »

انتصاب مدیرکل سابق میراث فرهنگ مازندران ، به مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی استان تهران

#دلاور_بزرگ‌نیا مدیرکل سابق میراث فرهنگ مازندران ، مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی استان تهران شد.   در حکمی از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری كشور، دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان #مازندران ، به عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان #تهران شد در متن این حکم که امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند از سوی علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس ... ادامه مطلب »